Контакт-центр (0312) 488-304
 
Контакт-центр (0312) 488-304

До уваги клієнтів

15.10.2021 / 12:16

Чи можуть газовики заходити у двір для припинення газопостачання?

Деякі споживачі вважають, що газовики не мають права заходити в помешкання чи на територію будинку, навіть якщо вони прийшли припинити чи обмежити газопостачання. Чи так це?
Приватна територія Приватна територія ФОТО: АТ "Закарпатгаз"

Люди часто посилаються на те, що це їхня приватна власність,  і вони самі вирішуватимуть, кого впускати чи не впускати на її територію. Та це зовсім не так.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем (п.2 гл.7 розділу VІ) споживач зобов’яний допустити представників оператора ГРМ (в нашій області це АТ «Закарпатгаз») на власний об’єкт. Більше того, споживач не має протидіяти фахівцям при здійсненні заходів з припинення (обмеження) розподілу природного газу. Якщо споживач отримав від газовиків листа з вимогою припинити споживання газу – він має негайно виконати це прохання.

Яка відповідальність за недопуск газовиків до об’єкту?

Якщо ж споживач недопустив працівників АТ «Закарпатгаз» на територію для відключення газопостачання через борги, або не припинив споживання газу на письмову вимогу Оператора – він, окрім власне суми боргу, буде змушений сплатити компенсації. Кодекс ГРС (п.3 гл.7 розділу VІ) визначає формулу, за якою здійснюється такий розрахунок (див. зображення).

Наприклад, якщо річний обсяг замовленої потужності споживача становить 1000 куб.м, тариф - 2,14 грн, а термін з моменту недопуску до погашення боргу або припинення газопостачання 1 місяць, то: 1000/12*2.14*1=178.33грн

Крім того, якщо людина відмовилася допускати представників АТ «Закарпатгаз» до об’єкта для припинення газопостачання, оператор ГРМ має право механічно від’єднати споживача від газорозподільної системи. Простими словами – мають право «відрізати трубу». Це теж визначено в Кодексі ГРС (п. 5 гл. 7 розділу VІ).

Джерело: